SATIŞ
Satış Ekibi Satış Hikayeleri Referanslar

ETİYOPYA’DA MONTAJ VE PERSONEL EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

2011 yılı sonlarında Terex Fransa’nın Etiyopya’da Drayport Interprice firmasına sattığı Stacker’ların montajı ve personelin eğitimi ile ilgili servis sunuldu. Firma toplam 5 adet TFC 45 Stacker satın aldı. Bu Stacker’ların 3 adedi hemen, diğer 2 adedi 2012 yılının ilk yarısında teslim edildi. Teslim edilen üç Stacker’ın biri Semar’da yer alıyor.

Diğer ikisi Majjo’da bulunan konteynır depolarında çalışacak. Makinelerin montajı 2 günde tamamlandı Ekip Adisababa’da bir gün konakladıktan sonra 500 km doğuda, Somali sınırında bulunan Semara’ya gitti. Yolculuk kara yoluyla toplam 7 saat sürdü. Montaj 2 günde tamamlandı. İş için gerekli makine ekipmanı ve yardımcı personel konusunda hiçbir sorun yaşanmadı.

Bir gün içerisinde operatörlere teorik ve pratik eğitim verildi. İşin bitimine müteakip diğer iki makinenin montajı için ekip Majjo’ya hareket etti. Burada da makine ekipmanı ve yardımcı personel konusunda her şey çok iyi gitti.

AFGANİSTAN’A MONTAJ VE SERVİS EĞİTİMİ

Şubat ayının başında Afganistan’a satılan 2 adet TEREX Konteynır İstifleyicilerinin montajı ve operatörlerin eğitilmesi için Kabil’e giden DAS Servis Uzmanı Nadir Bozkurt: “Makinelerin biri Shank’ taki bir Amerikan Üssü’nde, diğeri ise Sharana’da bir başka üste olduğundan ulaşımı helikopter ile sağlayacaktık.

Ancak, hava koşullarının elverişsizliği Kabil’de bir hafta bekleyince, Shank’ taki üsse kara yoluyla gitmeye karar verdik.

Yerli halktan yanlarına aldıkları 2 kılavuz ile Shank’a varıp, üsse giriş işlemlerini yaptıktan sonra, Amerikan askerleri ile çadırlarda konakladıklarını; ertesi gün montajla ilgili iş programını yaptıktan sonra gerekli makina ekipmanlarını teslim ettiklerini, üç gün süren montajın ardından bir günde operatör eğitimi verildiğini, yoğun geçen kış şartları sebebiyle, dönüş için 3 gün helikopter beklediklerini belirten Bozkurt, en zor şartlarda dahi hizmet üretebilmenin bambaşka bir başarı öyküsü olduğunu söylüyor.

EKVATOR GİNE’SİNDEN SERVİS İZLENİMLERİ

Terex mobil arazi vinçleri, Genie platform ve telehandler’ları için 27 Mart’ta yola çıkan DAS servis çalışanlarının yeni rotası Ekvator Ginesi’ydi.

Yüklenici firma SUMMA Malabo Adası’nda devam eden ve çelik konstrüksiyon tekniği ile yapılan Kongre Merkezi inşaatında; Terex vinçler ve Genie platformlar, telehandler’lar kullanılıyordu ve bu prestij sağlayacak projeyi zamanında teslim edebilmek için gece gündüz çalışan ekibe, Terex vinçlerin ve Genie’lerin servis eğitimi DAS Makine ve DAS Otomotiv çalışanları tarafından verildi.

Makinalarımızı sürekli çalışır durumda tutmak ve olası arızalara en kısa zamanda müdahale etmek konusunda gerekenler yapıldı.

Eğitim çalışmalarında yer alan Nadir Bozkurt, DAS Oto ve DAS Makina olarak, teknik destek konusunda her zaman müşterilerimizin yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” diyor.

ERİTRE’DEN DAS OTOMOTİV GEÇTİ

Das Otomotiv; Terex distribütörü olarak daha önce de defalarca servis hizmeti verdiği Eritre’deki altın madeninde. İlk iş olarak Terex AC120-1 mobil vincin ve operatörlerin incelendiğini belirten Terex Servis Teknisyeni Süleyman Yılmaz; “Yeni işe başlayan ekip, makine kullanımı ve özellikleri konusunda yetersizdi. Kısıtlı zamanda önemli bazı bilgileri operatörlerle paylaştık.

Ertesi gün Terex AC 300 Mobil vinçte çalışmaya başladık. “Operatörlerin bize daha önce yaşayıp, çözdüklerini söyledikleri bazı arızalar, ciddi bir şekilde devam ediyordu. Diğer yandan operatörlerde yine teknik bilgi ve eğitim eksikliği vardı.

Öncelikle yoğun arızaları çözebilmek için tespit çalışmalarına başladık ve günün tamamını tespitle geçirdikten sonra gün sonunda çalışmalarımızı tamamlayabildik”

BREZİLYA’LI BARDELLA’NIN TERCİHİ DAS OTOMOTİV

Brezilya’nın en büyük inşaat firması Bardella da, servis ve yedek parça talebinde; acil durumlarda 24 saat içerisinde müdahale edebilen DAS Otomotiv‘i tercih etti.

DAS tarafından Bardella‘nın Sao Paulo‘daki merkez binasında verilen bir haftalık eğitimlerde, teknik kadrolara arıza arama, elektrik, hidrolik konularını içeren çok yönlü eğitim verildi. Bu eğitimlerin bir parçası olarak, AC500-1 Terex Demag All Terrain Vinç müşterinin Sao Mateus bölgesindeki bakım atölyesinde bütün ekipmanları ile birlikte bakıma alınıp, boyandı ve makineye tek tek takıldı. Bardella‘nın DAS‘ı diğer firmalara da tavsiye ettiğini belirten Yaman, “Brezilya’lı şirketlerden servis ve yedek parça talepleri gelirse bizim için sürpriz olmaz. İleriye yönelik vinç yatırımları için adres olarak ilk sıradayız“ dedi.

BAKU OLİMPİYAT STADYUMU PROJESİ

2010 yılı sonunda Baku’de yapılacak stadyum inşaatı bilgisini aldığımızda,projenin yeri,müteahhit firma ve ne zaman başlayacağı konuları üzerine calısmalarımızı başlattık.Bu bilgilerin karar aşamaları uzun sursede,temel atma töreninin yapılması,isin hızlandiginı kanıtlar gibiydi.Projenin yeri artık kesinleşmiş,geriye inşaatı yapacak firma ve ne zaman başlayacağı bilgilerini ogrenmek kalmıştı.

2012 yılının Ekim ayında,ilk kez düzenlenecek Avrupa Olimpiyatlarının,Azerbaycan’da yapılacağını öğrendik.İlk kez düzenlenecek Avrupa Olimpiyatları Haziran 2015’de başlayacaktı.Dolayısıyla zaman kısıtlı,isin artık başlaması gerekiyordu.

Ekim ayında proje Tekfen’e verildi.Tekfen,kasım ayında cok hızlı bir giriş ile hafriyat,mobilizasyon ve kazık cakma islerine başladı.Bu isler yapılırken,bizlerde santiyedeki yerimizi aldık.FİFA standartlarına gore,planlanan surede böyle bir stadyumun bitmesi,rekor anlamına geliyordu.Bu acıdan,projenin Tekfen acısından da onemi buyuktu.

Makine ekipman kiralamaları,Socar towerda olduğu gibi,Heavy Crane üzerinden yapılacaktı.Gerekli ekipman listeleri hazırlandıktan sonra,tekliflerimizi sunduk.

Ocak-Haziran 2013 tarihleri arası yapılan tum ihaleleri kazanarak,projeye toplam 44 adet Terex-Genie unite satımını gerçekleştirdik.Bu unitelerin arasında;kule vinçler,farklı tonajlarda arazi tipi mobil vinçler,teleskopik forkliftler,1250 ton kapasiteli paletli vinç ve kendinden yuruyuslu platformlar mevcuttur.