HAKKIMIZDA
Biz Kimiz Başkanın Mesajı Vizyon & Misyon Foto Galeri Katalog
TARİHÇE VE FAALIYET ALANI                                                                            
DAS Otomotiv ve Jeneratör Ticaret A.Ş  iş hayatında kırk beş yıllık tecrübesiyle, daima endüstriyel anlamda iyi olanı ve önde gelen mal ve hizmetleri müşterilerine sunmayı misyon edinmiştir.  

Vazgeçilmez hedefi, faaliyet gösterdiği her alanda en iyisi olmak ve attığı her adımda; müşterileri, tedarikçileri ve çalışanlarına,  katma değer yaratmaktır.

DAS Otomotiv ve Jeneratör Ticaret A.Ş Terex Vinç ve Liman ekipmanları segmentlerinin Türkiye, Azerbaycan Kazakistan ve Türkmenistan yetkili distribütörü olarak faaliyet göstermektedir. Terex ürünlerinin satış ve servisinden sorumlu olarak, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Irak, Rusya, bazı Afrika, Avrupa ve Asya ülkeleri de dahil olmak üzere, bir çok ülkede çalışmalarını sürdüren Türk inşaat şirketlerine hizmet vermektedir. 

Das Otomotiv, Fabrika eğitimli teknisyen ve mühendisleri ile iş ortaklarının servis ihtiyaçlarını ve yedek parça ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  

Satış Sonrası Servis Hizmetleriyle sektörde hatırı sayılır bir konumda olan Das’ın, servis ağı ve servis hizmeti verilen ülkelerin sayısı her geçen gün artmaktadır, Son olarak 60’dan fazla ülke için servis ve yedek parça hizmetini vermektedir. 

Terex, 1996 yılına kadar P&H, PPM, American, Lorain, Koehring, Bendini markaları, takip eden yıllarda ise Demag, Comedil markalarını bünyesine dahil etmiş, dünyanın en önemli vinç imalatçısı durumuna gelmiştir. 

ABD, İtalya, Fransa, Almanya ve Avusturalya fabrikalarında değişik amaçlar için mobil vinçler imal etmektedir. DAS olarak temsil ettiğimiz Terex ürünleri,

Engebeli Arazide hizmet gören Vinçler “Rough Terrain”, 27-118 ton aralığında, Terex-Bendini / Italya ve Terex-Waverly Operations / Amerika 
Arazi kabiliyeti olan yol tipi Vinçleri "All Terrain", 40 – 1200 ton aralığında, Terex-PPM / Fransa ve Terex-Demag / Almanya 
Kamyon tipi Şasili Vinçler, 36-100 ton aralığında, Terex-Waverly Operations / Amerika, Terex-PPM / Fransa ve Terex Toplift / Çin
Paletli Vinçler, 50 - 3200 ton aralığı – Terex-American / Amerika ve Terex-Demag/Almanya 
Kule Vinçler, 2-40 ton aralığı, Terex Comedil/ İtalya
Teleskopik forkliftler, Genie/ İtalya

Das  Otomotiv’in aynı zamanda, Terex Vinçleri dışında, Cimolai  Marina çözümleri ve Terex Liman EkipmanlarıCapacity Terminal Traktörleri ve  Manitex, Ormig markaları distribütörlüğünü sürdürdüğü diger ürünlerdir.  

Ayrıca Das Otomotiv’in, Das Makina Kiralama Satış ve Ticaret Ltd. Şti.  adı altında Genie ve JLG markalı personel yükselticileri de kiralandığı kardeş şirketi  mevcuttur.