HAKKIMIZDA
Biz Kimiz Başkanın Mesajı Vizyon & Misyon Foto Galeri Katalog
Sevdiğiniz bir işle uğraşıyorsanız zamanın nasıl geçtiğini fark edemezsiniz.

Bende şirketlerimizin 45 senedir faaliyet gösterdiği alanların çoğunda bulunduğum ve gelişimine katkıda bulunabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. 1970, 80 ve 90’ların enflasyon yüksek, iç sorunlarımızın artarak devam ettiği zorlu zamanlarından bugünleri görebildiğimiz için çok mutluyuz.

Dünya ekonomisi için risklerin arttığı bu dönemde, Türkiye, son birkaç yılda  yakaladığı güçlü büyüme performansı sayesinde küresel krizden alnının akıyla çıktığını kanıtladı.

Bunun sonucunda da "2013’te de büyüyeceğiz 2013-2023’te de büyüyeceğiz.” Diyebilmek çok güzel bir his.
Dünya genelinde uzunca bir süredir ekonomik kriz yaşanıyor. Hemen yanıbaşımızda olan  Avrupa ekonomisi bu krizden en çok etkilenen bölge olarak dikkat çekiyor.

Tüm bu gelişmelerin birbirini tetikleyerek daha büyük krizler olabileceğinden endişe ediliyor. Bütün bunlara karşın, Türkiye 2012 yılında %8.5 büyüme hızıyla G-20 ülkeleri arasında dünyanın en hızlı büyüyen üçüncü ülkesi oldu. Bunun sonucunda da yabancı yatırımcıların gözdesi oldu.

Das Grubu olarak sürdürülebilir büyümenin sadece kurumsallaşarak olabileceğini anlayıp çalışmalarımıza başladık.  Şirketlerimizin organizasyonel yapılanmalarının yanında iş süreçlerimizi de gözden geçirerek daha verimli ve karlı sonuçlara odaklandık.

2012 yılı ülkemiz için olduğu kadar grubumuz için de başarılı bir yıl oldu. Ve 2013’e cok hızlı başladık, Türkiyenin hedefleri gibi bizim de hedeflerimiz için gerekli olan enerji, alt yapı, inşaat, sektörlerinde yurt içinde ve dışında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

2018 yılına kadar varlık göstermek istediğimiz coğrafyalarda, ilgi alanımıza giren yatırımları belirledik. Takip ettiğimiz bölgeler, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Afrika, Ortadoğu ve Körfez Bölgesini kapsıyor.

Bütün ekonomik  ve siyasi olumsuzluklara karşın önümüzdeki yıllarda; dünya klâsında bir şirket haline gelmek, kendi sektörümüz içinde en üst düzeyde sonuçlar elde etmek ve müşterilerimizin, ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve içinde yaşadığımız toplumun takdirlerini de kazanarak, yaptığımız işleri en iyi şekilde gerçekleştirmek üzere şirket yönetimi olarak çalışanlarımızdan ve iş ortaklarımızdan tam desteklerini sürdürmelerini bekliyoruz.

Özetlemeye çalıştığım bu ana konu  DAS Grubu'nun stratejik vizyonunun dayandığı temellerdir.

Bu özellikler aynı zamanda, yol haritamızı gerçekleştirmede bizleri güçlü kılan ve aynı zamanda mükemmeliyete odaklanmamıza olanak tanıyan çok önemli altyapı unsurlarıdır.

Aynı özellikler, DAS Grubu'nu stratejisine odaklı, gücünün ve ölçeğinin farkında bir şirketler grubu olarak konumlamakta ve bu da başlıca rekabet eşiğini oluşturmaktadır.

Gururla ifade edebilirim ki, 2013 yılında ciromuz başta olmak üzere hemen tüm performans ölçütlerimizde hedeflerimizi bugünden aşmış bulunuyoruz.

Bu şevkle, büyümemizi hızlandıracak ve sürekli kılacak yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.

Değerli müşterilerimiz, yerli ve yabancı iş ortaklarımız ve değerli çalışma arkadaşlarım,

DAS grubu büyümeye ve tüm paydaşları için kalıcı değerler üretmeye devam edecektir.
45 yıldır oldugu gibi, ürün ve hizmetlerimizi tercih ederek büyümemize olan katkınızın devamını diliyor, işbirliğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz.

Ali Başakıncı